Fizjo center – sklep fizjoterapia

Terminy „fizykoterapia” i „fizjoterapia” są stałym źródłem pytań i zamieszania od pacjentów do naszych klinik fizykoterapii. Jakie są różnice i co odróżnia fizjoterapię od fizykoterapii?

Odpowiedź, możesz być zszokowany, aby dowiedzieć się, jest to, że fizykoterapia i fizjoterapia są dokładnie takie same! W rzeczywistości nie ma różnicy między tymi dwoma terminami i każdy termin może być używany zamiennie. Są synonimami.

Jeśli jednak zostałby Pan zmuszony do dokonania rozróżnienia, może być jedna mała różnica między nimi. I to różni się przede wszystkim regionalnie. W wielu częściach świata, w tym w Australii, Kanadzie i Europie zawód ten znany jest jako fizjoterapia. Tutaj w Stanach Zjednoczonych nazywamy zawód fizjoterapeutą … z jednym wyjątkiem.

Niektórzy praktycy sugerują, że fizjoterapia jest bardziej związana z terapią manualną. Oznacza to, że terapeuta pomaga poprawić uraz pacjenta za pomocą praktycznego podejścia; rozciąganie, uwalnianie tkanek miękkich, mobilizacje stawów, uwolnienie powięziowe itp. To w przeciwieństwie do tego, co niektórzy sugerują, jest bardziej oparte na ćwiczeniach; instruowanie pacjentów na ćwiczeniach, aby wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i wyostrzyć koordynację.

Jak już wspomniano, podczas gdy rzeczywistość jest taka, że terminy te mogą być używane zamiennie, większość klinik tutaj w Stanach Zjednoczonych, może przejść przez fizykoterapię. Oba terminy mają podłoże medyczne i koncentrują się między innymi na zapobieganiu urazom, poprawie elastyczności i leczeniu ostrego bólu.

Zarówno Fizjoterapeuta, jak i fizjoterapeuta leczą pacjentów, którzy doznali urazu, choć najczęstszymi powodami, dla których pacjenci przychodzą do naszych klinik w Seattle, są bóle pleców i szyi, urazy spowodowane wypadkami, urazy sportowe, unieruchomienie stawów i problemy ze ścięgnami/więzadłami, takie jak zespół cieśni nadgarstka.

Wreszcie, niezależnie od nazwy, fizjoterapeuci koncentrują się na poprawie stylu życia osób z chorobami przewlekłymi.

Tutaj w GPT używamy terminu fizykoterapia. Nasz personel kliniczny stosuje różne metody leczenia, w tym ćwiczenia i ręczne (jak również inne). Daje nam to możliwość rozwiązania problemu z zindywidualizowanym podejściem do leczenia, które jest właśnie dla Ciebie.