Home

Dlaczego ważne jest, aby ćwiczyć fizykoterapię?Prosty termin fizjoterapia może obejmować-w swoim znaczeniu-trzy bardzo ważne czynniki: opiekę, zapobieganie i rehabilitację. Obszary operacji fizjoterapeuty, a także obszary, w których fizjoterapia może działać wiele, często znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać; patologie lub wrodzone dysfunkcje w zakresie układu mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, neurologicznego, trzewnego. Obszary działania są liczne, a osiągnięcie pierwotnego celu-choć nie zawsze bezpieczne-ma dużą szansę na osiągnięcie.

Dlaczego ważne jest, aby ćwiczyć fizykoterapię?

Fizjoterapia nie powinna być traktowana jako lek chroniony tylko dla kilku kategorii pacjentów; istnieje wiele obszarów, od prostego bólu pleców po nawet chorobę Parkinsona. Nie wszyscy wiedzą, że cele fizjoterapeutów są bardzo liczne, podobnie jak obszary, w których ci specjaliści mogą pracować.

Cele fizjoterapii są zasadniczo trzy: zmniejszenie bólu( do maksymalnego celu całkowitego jego wyeliminowania); normalizacja dotkniętych struktur; funkcjonalnie rehabilitacja osoby, poprawa jej codziennego życia. Leczenie można przeprowadzić zarówno na najostrzejszych, jak i najcięższych etapach-prowadząc do natychmiastowego rozwiązania problemu, poprzez natychmiastową ulgę w bólu-i na etapie zapobiegania. I to jest dokładnie ten aspekt profilaktyki, co sprawia, że fizjoterapia ważne: to nie powinno być postrzegane jako „ostateczność”do rozwiązania sytuacji w szkieletowych, mięśniowych, nerwowych lub naczyniowych. Leczenie odbywa się w celach profilaktycznych, chociaż prowadzi do efektów mniej wyraźnych niż na leczenie, gojenie ma ogromne znaczenie dla osoby zainteresowanej.

Kto może wykonać fizjoterapię?

Kto może wykonać fizjoterapię?Biorąc pod uwagę te obszary zainteresowań i cele fizjoterapii, ważne jest również, aby rozpoznać moment, w którym jest to właściwe, aby zbliżyć się do określonego leczenia: nie zawsze pewien ból jest zgodny z tego rodzaju leczeniem, więc byłoby całkowicie bezużyteczne, aby udać się do specjalisty w tej dziedzinie. Po pierwsze, całkowicie zapobiegawczo, fizjoterapia może zrobić ci, którzy chcą zapobiegać problemom mięśniowym lub osteoartykularnym (ból pleców, ból związany z szyjką macicy). Są to typowe problemy, w tym związane ze starzeniem się. Powszechnym leczeniem są również patologie mięśniowo-szkieletowe i stawowe (takie jak zaburzenia połykania). Wreszcie, zawsze jest powszechnie stosowany do rehabilitacji po urazie.

Rzadziej fizjoterapia może być stosowana w celu umożliwienia osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona chodzenia z mniejszymi trudnościami; z większą rzadkością zamiast tego używasz go do problemów z oddychaniem-u dzieci, dorosłych i osób starszych-oraz do nietrzymania moczu po interwencji.Egovitality to centrum fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, które stawia na pierwszym planie nie proste ćwiczenia lub manewry, ale ochronę zdrowia we wszystkich możliwych reżimach. Centrum znajduje się w Rosignano Solvay: 16 specjalistów w tej dziedzinie opiera się na najbardziej sprawdzonych metodach rehabilitacji, a jednocześnie w połączeniu z najnowszymi technologiami rozwiązywania problemów i zapobiegania powikłaniom.

Ludzie w każdym wieku mogą uzyskać dostęp do Egovitality: dzięki strukturze obejmującej basen i siłownię o powierzchni 100 metrów kwadratowych możesz rozwiązać podstawowy problem za pomocą konkretnych metodologii. Ból jest natychmiast łagodzony, a jego przyczyna jest eliminowana w krótkim czasie.

Dlaczego warto polegać tylko na doświadczonych fizjoterapeutach?

W dziedzinie medycyny, podobnie jak w wielu innych, można popełniać błędy. A błąd w leczeniu fizykoterapii może poważnie zaszkodzić pacjentowi. Dlatego zaleca się poleganie tylko na rękach tych, którzy wykonują swoją pracę z troską i pasją. Unikanie problemów zdrowotnych powinno być jednak koniecznością dla każdej osoby, która chce prowadzić zdrowe, wolne od problemów życie. Dobry Fizjoterapeuta będzie miał możliwość wdrożenia najnowszych technik terapeutycznych, aby zapewnić pacjentowi maksymalne samopoczucie psychiczne, emocjonalne, społeczne i fizyczne. Opierając się na rękach wykwalifikowanych fizjoterapeutów posiadających trzyletni stopień fizjoterapii, takich jak Topdoctors, doprowadzi do bezpiecznego przywrócenia funkcji życiowych. Wszystko bez błędu.

Obszary działania fizjoterapii

Obszary fizjoterapii różnią się znacznie w zależności od problemu. Fizjoterapia może interweniować w ortopedii, reumatologii, kardiologii, pulmonologii, ginekologii, pediatrii, geriatrii lub wspomnianej już neurologii.

Proces rehabilitacji

Proces opieki fizjoterapii obejmuje kilka etapów, począwszy od kontroli, po przejściu diagnostyki, nie zapomnij i prawdziwe leczenie, aby skończyć z monitorowania pacjenta. Faza diagnostyczna często wymaga komunikacji między fizjoterapeutą a innymi specjalistami (zwłaszcza specjalistami radiologii) w celu podkreślenia problemu i znalezienia właściwego rozwiązania. Procedury fizjoterapeutyczne są konieczne, gdy diagnoza potwierdza obecność patologii w ciele pacjenta. Zabiegi fizjoterapeutyczne są wykonywane tylko przez profesjonalistów, którzy regularnie kończą jeden z włoskich uniwersytetów w fizjoterapii. Leczenie może mieć nie więcej niż określoną długość, w zależności od ciężkości patologii. W niektórych przypadkach może to potrwać kilka miesięcy, gdy pacjent będzie nadzorowany przez wyspecjalizowany zespół medyczny. Fizjoterapeuta ma również na celu ustalenie przyczyny patologii. Po zdiagnozowaniu problemu Fizjoterapeuta będzie musiał zastosować odpowiednie techniki terapeutyczne, aby pomóc pacjentowi odzyskać utracone umiejętności, zmniejszyć ból, bezruch lub uczucie cierpienia.

Metody fizjoterapii

Metody fizjoterapii

Fizjoterapia ma różne zastosowania, zarówno do rehabilitacji ciała, jak i zapobiegania urazom.Fizjoterapia jest specjalną metodą, która pomaga ludziom odzyskać ruch mięśni i szkieletu, dlatego warto

Czytaj dalej »
Fizjoterapia: co leczy ?

Fizjoterapia: co leczy ?

Od ogólnego bólu pleców z powodu niewłaściwych nawyków postawy po bardziej złożone patologie neurologiczne, fizjoterapia wkracza w dziedzinę jako ważna dyscyplina, która może przynieść ulgę

Czytaj dalej »