Jak wybrać fizjoterapeutę?

fizjoterapeutę

Pierwszą rzeczą do oceny, aby zrozumieć, czy lepiej jest zastosować osteopatię lub fizykoterapię, aby rozwiązać problem, jest typologia i historyczność objawu. Ból może być ostry lub przewlekły.

Zdecydowana większość problemów cuti ma traumatyczne pochodzenie (na przykład skręcenia kostki, urazy sportowe, złamania, z których wszystkie nagle powodują uraz anatomiczny, który można wykryć za pomocą badań, takich jak płytki, Rezonanse i ultradźwięki). Wszystkie te pytania z pewnością należą do kompetencji fizjoterapeuty.
Wszystko, co wiąże się z przewlekłym bólem (takim jak ból pleców przez lata, sztywność stawów, migrena i wszystko, co może przyjść ci do głowy, co masz przez długi czas, co powoduje dyskomfort, który nie pozostawia cię prawie MASI i co tak naprawdę, od czasu do czasu zwykle wzrasta) jest kompetencją osteopaty.

Fizjoterapia i osteopatia muszą współpracować, ponieważ oczywiście uraz fizyczny (taki jak skręcenie kostki), jeśli nie jest odpowiednio zadbany od razu, w fazie Post-ostrej lub nie zwróciliśmy się do fizjoterapeuty może stworzyć dekompensacja postulatów, które należy rozwiązać, a nie z osteopatii.

Czym różni się Fizjoterapeuta od osteopaty?

Choć Fizjoterapeuta, jest postacią uznaną za profesjonalną na panoramie Narodowego zdrowia, ponieważ oprócz medycznych, ma dostęp do ręcznego pacjenta terapeutycznego, osteopata, we Włoszech, to nie jest uważany za taki, a zatem sprawia, że absolutnie niezbędne jest kwalifikacje lekarza fizjoterapeuty lub wykształcenie wyższe w medycynie i chirurgii, w celu wykonywania zawodu osteopaty.Należy zatem zauważyć, że 5-letni dyplom osteopatii stanowi dodatkowy koszt dla fizjoterapeuty.

Czym różni się Fizjoterapeuta od osteopaty?

Główna cechą odróżniającą wykonywanie dwóch zawodów jest to, że:
Fizjoterapeuta zajmuje się symptomatologia leczenie miejscowe, gdy stawia na metody stosowane do segmentów w stawach z że, masażu lub fizjoterapii z rozpoznaniem wcześniej wykonywane, osteopata stosuje bardziej globalne podejście zarówno w diagnostyce, jak i terapii z wykorzystaniem mobilizacji stawów, które mogą zmieniać równowagę postawy i motoryczną, dając nową mobilność stawom i powięziom, a także mięśniom i narządom.

Osteopatia to nauka badająca ruchliwość i wzajemne połączenia naszych stawów i aparatów.
Po zidentyfikowaniu jakichkolwiek blokad lub ograniczeń są one znormalizowane poprzez mobilizację lub manipulację przeprowadzoną przez terapeutę osteopatycznego.
W związku z tym, jest to jedna z form medycyny manualnej, która może leczyć pacjenta poprzez mobilizację różnych narządów i układów ( stawów, mięśni, powięzi i trzewnej), ułatwiając aktywację te mechanizmy ustanowione w organizmie człowieka do samoleczenia i samoleczenia.

Celem jest skorygowanie różnych dysfunkcji mobilności i możliwych relacji między aparatem strukturalnym a pozostałymi aparatami.Wstępna diagnoza palpatoria i hipotonia jest podstawowym, tak jak nie powiedział, że objaw, jak łatwo podłącza się do przyczyny, która go wywołała ( np. klasyczny ból szyjki macicy-to często tylko w konsekwencji problemy z kręgów kręgosłupa i lędźwi, że jest zablokowany, lub trudności, lub może być z powodu problemów z жеванием lub nieco okluzji, co stwarza nierównowagę na stawu skroniowo-żuchwowego); określono linię komunikacji, ustalono program leczenia osteopatycznego, który może się różnić w zależności od czasu trwania i rodzaju zastosowanej techniki.

Celem jest przywrócenie dobrej mobilności i harmonii, która jest jak najbliżej fizjologicznej.
Po osiągnięciu tego celu nastąpi regresja, która doprowadzi do zniknięcia początkowej symptomatologii. Możemy powiedzieć, że osteopatia kończy się tam, gdzie zaczyna się Ortopedia, dla której dwie dyscypliny nigdy nie powinny się przecinać, ale są ze sobą uzupełniane, ponieważ osteopatia jest uważana za komplementarną, a nie alternatywę dla medycyny alopatycznej. Podsumowując powyższe, leczenie osteopatyczne można podzielić na cztery główne etapy

 1. powód konsultacji, historia medyczna pacjenta i analiza wszelkich instrumentalnych badań klinicznych lub już sformułowanych diagnoz.
 2. Ocena osteopatyczna z niezbędnymi testami, program terapeutyczny, który należy ustalić z pacjentem, oraz pierwsze przydatne wskazania do pomocy terapeutycznej.
 3. zabiegi wykonywane za pomocą nacisku, podciągania, rozciągania, rotacji, wymagające również aktywnych skurczów mięśni lub prostych wyprysków stawowych zwanych trustami.
 4. ponowna ocena pacjenta z ogólnym sunto i porady dotyczące wszelkich sesji podtrzymujących lub gimnastyki postawy jako wsparcia terapeutycznego.

Wskazania do leczenia fizjoterapeutycznego lub osteopatycznego – Fizjoterapia i osteopatia są najbardziej znanymi dyscyplinami w leczeniu dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego, w tym kręgosłupa i stawów obwodowych.

Praktyczne wskazówki

Zaleca się wizytę u fizjoterapeuty lub osteopaty w przypadku wystąpienia następujących objawów:

 • ból lub zablokowanie szyjki macicy, co może prowadzić do bólu lub mrowienia w kończynie górnej (szyjki macicy, szyjki macicy)
 • ból głowy (ból głowy lub migrena)
 • ból żuchwy
 • trudności z żuciem
 • nocny bruksizm
 • zawrót głowy
 • gwizdki w uszach (szum w uszach)
 • ból barku
 • trudności w poruszaniu barkiem (zespół konfliktu subakromialnego lub zapalenie okołostawowe)
 • ból łokcia wewnętrzny lub zewnętrzny (zapalenie nadkłykcia lub zapalenie epitrokleitu)
 • ból nadgarstka (możliwe ryzartroza)
 • ból pleców (grzbiet)
 • ból dolnej części pleców, który może prowadzić do bólu lub mrowienia w kończynie dolnej (ból dolnej części pleców lub dolnej części pleców)
 • ból lub trudności w poruszaniu biodrem (koksalgia, możliwe zapalenie stawów)
 • ból w stawie kolanowym (ból w kolanie, zespół stawu kolanowego lub artrozy stawu kolanowego)
 • ból kostki (meta-tarsalgia)
 • ból stopy (możliwe zapalenie powięzi podeszwowej)
 • Ból pachwiny (pubalgia)
 • ogólna sztywność, trudności z płynnym poruszaniem się z powodu niewłaściwej postawy
 • Rozproszone zmęczenie, bezsenność, trudności trawienne, zaparcia, refluks żołądkowo-przełykowy (przepuklina rozworu przełykowego)
 • Reedukacja stawów w etapach po operacjach ortopedycznych, szczególnie w odniesieniu do barku, biodra, kolana, kostki, łokcia, podczas bezpośrednio po usunięciu aparatu prążkowia lub aparatu ortodontycznego
 • w stawowych urazach, takich jak skręcenia i podwichnięcia związane z kończynami dolnymi i górnymi lub dyskursywny uraz kręgosłupa
 • Szczególne znaczenie ma interwencja fizjoterapeuty lub osteopaty w wyniku urazu dyskursywnego szyjki macicy (urazu kręgosłupa szyjnego).

Przeciwwskazanie

Przeciwwskazania do leczenia osteopatycznego lub fizjoterapeutycznego są niewielkie, ponieważ rodzaj metod, które można zastosować u pacjenta, jest bardzo szeroki. Mogą wystąpić problemy związane z bardzo ostrymi etapami, jeśli na miejscu nie ma jeszcze ustalonych uszkodzeń lub specjalnych patologii. Jeśli jesteś w ciąży, możesz przeprowadzić leczenie tylko od trzeciego do ósmego miesiąca ciąży po odpowiednim certyfikacie zaufanego ginekologa. Leczenie jest przeciwwskazane w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego, w obecności grypy, przy pierwszym wyzdrowieniu pooperacyjnym i w obecności szwów.

Dodaj komentarz