Metody fizjoterapii

Fizjoterapia ma różne zastosowania, zarówno do rehabilitacji ciała, jak i zapobiegania urazom.Fizjoterapia jest specjalną metodą, która pomaga ludziom odzyskać ruch mięśni i szkieletu, dlatego warto zdawać sobie sprawę z funkcji tego leczenia związanego z medycyną alternatywną, ponieważ w ten sposób będziemy mieli możliwość uciekania się do niego, gdy będziemy potrzebować korzyści z tej praktyki.

Metody fizjoterapii

W bardzo ogólnym spektrum możemy powiedzieć, że fizjoterapia jest techniką współczesnej medycyny, która zajmuje się rehabilitacją fizyczną człowieka, składającą się z serii zlokalizowanych ćwiczeń, które pomagają stymulować określone części ciała, które z tego czy innego powodu są w depresji lub po prostu nie są w pełni świadome, aby prawidłowo funkcjonować.Bardzo często fizjoterapia jest kojarzona jako leczenie stosowane po operacji lub okresie regeneracji mięśni, chociaż ta metoda służy również zapobieganiu różnym klasom urazów, takich jak skręcenia i inne rodzaje problemów mięśniowych.

Konkretne metody

Fizjoterapia służy różnym celom, dlatego tę metodę rehabilitacji można podzielić na różne kategorie w zależności od zastosowanych metod, co, choć jest dość interesujące ze względu na dużą liczbę zastosowań, które można zapewnić tej terapii, nie zawsze wszystkie metody są dostępne, ponieważ większość z nich można znaleźć tylko w dużych klinikach fizjoterapeutycznych zlokalizowanych w dużych miastach.Należy pamiętać, że w ramach fizjoterapii istnieją techniki, które pomagają w leczeniu niektórych urazów lub problemów pooperacyjnych, a także fakt, że istnieją techniki, które pomagają zapobiegać urazom i przyszłym problemom, więc istniejące metody różnicują te konkretne cele.

Kinezyterapia

Istnieje wiele metod stosowanych przez fizjoterapię, w tym jedna z najbardziej znanych to kinezyterapia, która polega na leczeniu opartym na mobilizacji mięśni lub ćwiczeniach pasywnych, które pomagają pacjentowi odzyskać wrażliwość ruchową.

Kinezyterapia

Masaż leczniczy

Masoterapia to metoda przed każdym urazem, która pomaga uniknąć problemów mięśniowych i polega po prostu na masowaniu określonych regionów, aby w ten sposób zapobiec obrażeniom, co jest wysoce zalecane dla osób często uprawiających sport.

Mechanoterapia

Mechanoterapia to technika, która wykorzystuje środki mechaniczne do leczenia określonych obszarów ciała, a tym samym zapobiega przyszłym obrażeniom.

Elektrolecznictwo

Elektroterapia pozwala nam zapobiegać, a także leczyć przyszłe obrażenia za pomocą elementów elektrycznych, takich jak laser, stymulujące prądy elektryczne, a nawet ultradźwięki.

Więcej niż kule i opony

Wystarczy usłyszeć słowo traumatologa, aby kule i sala operacyjna przyszły na myśl. Traumatolog leczy urazy, uderzenia, złe kroki … ale nie, traumatologia to nie tylko to. Według Mikela aramberry, traumatologa reprezentacji Hiszpanii w rugby i dyrektora kliniki Alai, ” chirurg ortopeda i traumatolog leczy patologie, które wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy, który oprócz Kości obejmuje mięśnie, więzadła i ścięgna. Widzimy wiele złamań, ale coraz więcej próśb o atraumatyczne bóle, takie jak ból barku lub ból kolana wewnętrznego. Pierwszy może być spowodowany stanem zapalnym lub pęknięciem ścięgien mankietu rotatora. Jeśli chodzi o kolano, istnieją dwie główne przyczyny: zwyrodnieniowe pęknięcie łąkotki wewnętrznej i/lub artroza przyśrodkowego przedziału kolana. Ponadto leczymy medycznie patologie, które można rozwiązać zachowawczo, takie jak przykurcze”.

„U młodych sportowców urazy więzadła krzyżowego przedniego są obfite , częstsze urazy u kobiet” starsi dorośli mają wiele problemów z rozdartymi ścięgnami barku i, w wielu innych przypadkach, chorobą zwyrodnieniową stawów. Osteoporoza prowadzi do dużej liczby złamań bioder u osób starszych, zwykle z powodu banalnych upadków z własnej wysokości. W wielu z tych przypadków konieczna jest interwencja w celu przywrócenia mobilności pacjentowi „” dlatego jego głównym celem jest wyeliminowanie chirurgicznej patologii układu kostnego. „Od zakładania protez kolana, biodra lub barku po wykonywanie mini-inwazyjnych operacji za pomocą artroskopii lub operacji przezskórnej w celu skorygowania urazów więzadła krzyżowego lub zapalenia kaletki”

Dodaj komentarz