Urazy sportowe: powrót do zdrowia dzięki fizjoterapii

Urazy sportowe: powrót do zdrowia dzięki fizjoterapii

Ci, którzy uprawiają sport, zarówno na poziomie amatorskim, jak i konkurencyjnym, wiedzą o tym dobrze: jest bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później będziesz musiał zmierzyć się z kontuzją. Do tej kategorii należą zarówno te uszkodzenia, które pojawiają się nagle, jak i te, które pojawiają się stopniowo.

Struktury powszechnie dotkniętych urazów sportowych są: mięśnie, kości, więzadła, ścięgna, stawów i chrząstki. Większość wypadków występuje zwykle z powodu braku odpowiedniego treningu fizycznego, od over training (tj. popychanie ciała zbyt dużo poza swoje granice) lub wypadków o różnym charakterze, DANE, być może z powodu użycia sprzętu, nie są odpowiednie.

Fizjoterapia po urazie

Bez względu na przyczynę, uraz jest zawsze nieprzyjemnym wydarzeniem i często popełniasz błąd, chcąc jak najszybciej wrócić do aktywności, zmuszając czas powrotu do zdrowia. Nic bardziej błędnego! Musimy dać naszemu ciału czas na uzdrowienie i regenerację i nie zmuszać się niepotrzebnie-cierpliwość jest koniecznością dla udanej rehabilitacji!
Pamiętaj, że nieuchronnie wraz z wiekiem czas regeneracji stopniowo wzrasta, a każda osoba różni się od innych: czas może się znacznie różnić w zależności od sportowca i jest to całkowicie normalne!

Udana ścieżka rehabilitacyjna musi być zbudowana z myślą o indywidualnym pacjencie: czy to sportowym, czy czysto amatorskim. W tym miejscu wchodzi w grę fizjoterapia, która ma na celu uzdrowienie urazu, przywrócenie ruchu i zapewnienie powrotu do aktywności sportowej bez ryzyka nawrotów nawrotów. Rada polega na tym, aby nie spędzać zbyt wiele czasu między urazem a rozpoczęciem terapii rehabilitacyjnej: zbyt wiele dni oczekiwania może znacznie wydłużyć czas powrotu do zdrowia! Pierwszym krokiem jest zdecydowanie zarządzanie bólem i fazą zapalną. Po drugie, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających i szeregu ukierunkowanych ruchów, zarówno z pomocą operatora, jak i indywidualnie. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie ćwiczeń funkcjonalnych dla określonych sportów w celu stopniowego dostosowania pacjenta do praktyki sportowej.

Jednak każdy program musi opierać się na reakcji fizjologicznej pacjenta i być może dostosowywać się „w biegu”. Ale zadanie fizjoterapeuty nie kończy się na tym: bardzo ważna część jest zarezerwowana dla profilaktyki. Jego troską będzie zaoferowanie serii ćwiczeń i rozciągnięć do wykonania, zarówno podczas rozgrzewki, jak i pod koniec treningu, aby uniknąć nawrotów.

Ile czasu trwa fizjoterapia po kontuzji?

Ile czasu trwa fizjoterapia po kontuzji?

Ciągłe wysiłki, bliskie wyścigi, niekontrolowane poszukiwanie idealnej wydajności i dużo nagromadzonego stresu są głównymi przyczynami zwiększonych urazów mięśni sportowców. We wszystkich dyscyplinach. Od piłki nożnej po szermierkę, od pływania po tenis, po lekkoatletykę.

Sportowcy są coraz częściej poddawani trudnym i męczącym treningom. Po kontuzji sportowiec ma również szczególne ryzyko nawrotu. W tym kontekście rola fizjoterapeuty stała się kluczową postacią w każdej dyscyplinie sportowej. Zawód, który ewoluował z czasem, został udoskonalony, aby był integralną częścią każdego projektu.
Do późnych lat 80. i wczesnych 90. Fizjoterapeuta był uważany za prostego masażystę. Z biegiem czasu sytuacja zmieniła się diametralnie, a dzięki szkoleniu i kompetencjom tylko uniwersytetów (od 1999 roku) nasza postać stała się niezastąpionym łącznikiem ze sportowcem. Postawa zawsze ma na celu najlepszy sukces wydajności sportowej.
Interwencja fizjoterapeuty dlatego nasza interwencja jest nie tylko Manualna i fizyczna: jesteśmy również motywatorami, psychologami, słuchaczami. Nasza praca opiera się nie tylko i wyłącznie na leczeniu pacjenta. Fizjoterapeuta, który różni się od innych, musi również mieć potencjał w nawiązywaniu relacji zaufania ze sportowcem, aby umieścić go w lepszym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym, poprzez dialog, który jest motywacyjny i poufny.

Gdzie najlepiej szukać pomocy?

W tych latach stwierdzono, że znaczny wzrost obrażeń idzie w parze z nadmiernymi i powtarzającymi się występami, na które narażony jest współczesny sportowiec. I dzieje się tak, niewyraźnie, we wszystkich sportach. W szermierce, podobnie jak w piłce nożnej, wyścigi podążają za sobą na bardzo krótkich dystansach, a naszym zadaniem jest próba przywrócenia sportowca do formy, aby wykonać jego występ w najlepszy możliwy sposób. Ale jednocześnie zwiększa się ryzyko obrażeń. Dzisiaj w końcu uświadomiono sobie znaczenie i znaczenie psychofizycznego dobrego samopoczucia sportowca dla osiągnięcia maksymalnej wydajności. Ponieważ sportowiec, zdrowy i zdrowy, jest zwycięskim sportowcem. Urazowi można zapobiec na wiele sposobów.

Dodaj komentarz